Wednesday , October 16 2019
Home / Naujienos / Ekonomika / Gaminame pietus Lietuvoje ir Anglijoje. Kur brangiau?
Kompensacijos už traumas - Advokatai Ltd
Gaminame pietus Lietuvoje ir Anglijoje. Kur brangiau?
Gaminame pietus Lietuvoje ir Anglijoje. Kur brangiau?

Gaminame pietus Lietuvoje ir Anglijoje. Kur brangiau?

Vasara, tai metas, kai daugelis mūsų tautiečių, vyksta atostogauti į paliktąją tėvynę Lietuvą. Aišku visi grįžta atsigavę, pailsėję ir pasisėmę teigiamos energijos. Vieni, kuria planus dar metus ar kelis metus čia pabūti ir tada jau, pilnomis svarų kišenėmis, grįžti gyventi ten, kur gera ir gražu. Kiti, priešingai, nors ir su Baltijos pakrantės įdegiu, pilnais krepšiais lietuviškųjų gėrybių, tačiau ne tokie optimistiški, sako, jog Lietuvoje gerai, kol turi už ką pragyventi, tačiau kai baigiasi pinigai, kartu baigiasi ir romantika. Anot jų, kainos mūsų tėvynėje nežmoniškos, siaubingos ir logiškai nepaaiškinamos! Ir kaip ten žmonės išgyvena?! Na, Lietuva dykviete dar nevirto, vadinasi, gyventi galima. Kaip gyventi, čia jau kitas klausimas, kurio šį kartą neliesime. Tačiau grįžkime prie kainų. Ar tikrai yra taip blogai kaip daugelis pasakoja? O gal dar blogiau?

Iš Lietuvos išvykau prieš vienerius metus, tačiau vis dar pamenu, jog parduotuvių akcijų gaudymas man buvo tapęs savotišku hobiu. Atidžiai studijuodavau prekybos centrų reklaminius lankstinukus ir pagal tai susidarydavau savaitės pirkinių planą. Gyvenant Anglijoje, akį, į man siunčiamus prekybos centrų naujienlaiškius, užmečiau gal tik kelis kartus. Žinoma, negalima teigti, jog kaina man neturi reikšmės. Ji be abejo svarbi, o ir Lietuvoje išugdyti taupaus apsipirkimo gebėjimai, niekur nedingo ir dažnai praverčia čia.

Tai, jog maistas Lietuvoje brangesnis, ko gero, galėtume pasakyti ir pakelti iš miego viduryje nakties. Ir dar pridurti, jog viskas ten brangiau. Tačiau kiek brangiau? Sakysite, jog nesąmonė yra net lyginti kainas šiose dvejose valstybėse, kurios savo ekonomine padėtimi yra visiškai skirtingos. Tačiau lyg ir norėtųsi kažkokios iliustracijos ar pavyzdžio. Smalsumas mane nugalėjo, todėl nutariau atlikti visiškai mėgėjišką kainų analizę arba kitaip tariant, nesudėtingą eksperimentą – pagaminti savo šeimai skanius lietuviškus pietus – kiaulienos maltinukus su bulvių koše ir salotomis. Užkandžius ir pirmąjį pateikalą praleidau, nes manau, jog nei jums, nei man nebūtų įdomu skaityti straipsnį, kuris susideda tik iš skaičių. Vietoje to, pridėjau gėrimus.

Tą patį padaryti pasiūliau ir savo draugei Lietuvoje. Abi turėjome vienodą receptą, pirkome panašius maisto produktus, vadovavomės savo apsipirkimo įpročiais ir tiesiog rinkomės tai, ką dažniausiai vartojame. Tiesa, pirkome tik prekybos centruose, nesidairėme kokios yra kainos turgeliuose, neklausinėjome bobučių prekiaujančių ant šaligatvių (beje Anglijoje sunku būtų tokių rasti). Ir aišku, abi skaičiavome, kiek išleidome pinigų.

Taigi, kiek kainuoja pagaminti maltinukus su bulvių koše ir salotomis Lietuvoje ir Anglijoje?

Lentelėje, kurią galite matyti žemiau, šalia maisto produktų yra pateikiamos kainos.

Aišku, kai kurių produktų (pvz. miltų, aliejaus, majonezo, kiaušinių ir kt.) nemažai liko, tačiau kadangi vistiek juos teko pirkti, kainos į šį sąrašą buvo įtrauktos tokios, kokias teko sumokėti. Prieskoniai lentelėje nepaminėti, nes jų šį kartą tiesiog nepirkome, tikriausiai namie kiekvienas jų daugiau ar mažiau turime.

Pateikalui pagaminti pirkti maisto produktai
Kiaulienos faršas 1kg.
Miltai 1 kg.
Kiaušiniai 10 vnt.
Svogūnai 1 kg.
Majonezas 1 indelis (~ 400 g.)
Aliejus 1 l
Bulvės 1 kg.
Pienas 1 l
Sviestas 1 pakelis (200 g.)
Pomidorai 1 kg.
Agurkai 1 kg.
Iceberg’o salotos 1 vnt.
Krapai (~ 30 g.)
Grietinė 1 indelis (~ 300 g.)
Sultys ( Multivitaminų ar Tropinių vaisių) 1 l
Negazuotas vanduo 1 l
Kaina LIETUVOJE (LTL)

9.49
2.39
4.09
1.20
5.89
5.09
1.00
1.85
3.49
3.29
2.75
2.79
1.59
2.35
3.89
1.79
52.94

Kaina UK (GBP)

6.00
0.52
1.19
0.69
1.89
1.50
1.00
0.89
1.40
1.00
0.99
0.80
0.80
1.00
1.39
0.42
21.48

Nereikia būti finansų analitiku, jog suprastum, kad 50.94 nėra lygu 21.48 (laikantis valiutos santykio 1:1, t.y. 1 svaras sterlingų = 1 litui, nes juk minimalus darbo užmokestis šiose dvejose šalyse nedaug skiriasi). Priešingai, išlaidos Lietuvoje daugiau nei du kartus didesnės.

Ką gi tai reiškia? Matyt tai, jog gaunant minimalų atlyginimą Lietuvoje, tokiais patiekalais gali tekti mėgautis gana retai. Arba galima bandyti „sukčiauti“ kaip senais laikais, pvz. į mėsą papildomai pridėti avižinių dribsnių ar bulvių, skonis nuo to beveik nepasikeis, o kiaulienos faršo liks dar ir kitam kartui. Tuo tarpu, gyvenant Anglijoje, stipraus piniginės suplonėjimo, gaminant tokius patiekalus, tikriausiai nepajusime.

Taigi, klausimas pabaigai – Ar tikrai Lietuvoje taip brangu? O gal ten gyvena vieni iš turtingiausių planetos žmonių? Skanaus!

Check Also

Didžiausios melagystės

Vaikai mėgsta pamokančią istoriją apie Pinokį, kuriam meluojant pradėdavo augti nosis. Tačiau talentingi melagiai kartais …

Nenaudojama Aldwych metro stotis Londone

Londono transporto muziejus kviečia aplankyti Aldwych stotį. Tai istorinės reikšmės statinys, turintis „Grade II listed …

11 comments

  1. tesco 2 x 800g farso 5svarai, taip kad kaina iseina panasi lyginant normaliu kursu, lietuvoje importuojamos prekes labai brangios, o i uk importuojamos prekes pigesnes nei i lietuva, bet tai suprantama, nes uk didele rinka, todel gamintojai del tokio dydzio rinkos kovoja, o lietuva visiskai neidomi, norit pirkit norit ne, delto nera tu akciju skeltu per puse, nebent baigiasi galiojimas 😀

  2. Siandiena apsipirkinejau Anglijoje, I mano pirkiniu krepseli iejo taip pat visos isvardintos prekes (tik be krapu) paemes ceki suskaiciavau kad uz cia isvardintas prekes sumokejau £ 16,88. Skaiciuokit patys…

  3. Mano seima susideda is triju asmenu, bet mano vyras valgo du kartus daugiau nei as ir vaikas kartu paemus, plius jis skaito, kad jei nebuvo kepsnio, kotleto ar cepelino tai jis nepavalge. Maistui per savaite isleidziu nuo 100 iki 150 svaru. Grizom savaitei I Lietuva per 7 dienas, nevazynejome su taksi, negereme jack daniels ir kitu nevaisinome, kaip dauguma lietuvaiciu daro, palikome apie 1200 lt vien ant iprastinius pietus, viesaji transporta ir kelis bokalus alaus kavineje. Isvada: dabar jau pradedu pritarti daugelio lietuvaiciu snekom, kad Lietuva yra brangus kurortas, nes kad ir kaip nesinori tersti jos vardo, bet yra kraupu kai tik savaites atostogoms, per kurias ir tai negyvenome visbutyje isleidi su bilietais beveik menesio atlyginima.

    • Robertas Siaulytis

      kuo toliau tuo maziau besinori i Lietuva vaziuot 🙁 beje nusipirkom apelsinu skirtu sultims spausti 2kg kaina 3 euro , seip smalsu buvo paragauti ir paaiskejo jog tokius apelsinus maxima pardavineja kaip normalius valgomu 🙂

    • Deividas Ambrazevičius

      Kas tiesa tas tiesa. 🙂

  4. Gal kas paskaiciavot, kiek laiko, gaunant minimalu valandini atlyginima, reikia dirbti, kad visus tuos produktus nupirktum Jk ir LT?Pabandykit, idomi statistika

    • Virginija Zieniene

      Anglijoje uz minimuma 4 valandas,Lietuvoje uz minimuma 13 valandu.Labai paprasta aritmetika.

  5. Edita Zaiceva

    Gyvenam UK, ir apsiperkam lenkisko maisto parduotuvej…farso kg tik £3 🙂 nugarines kg £5 :DDDDD nes lietuvisko maisto parduotuvej, kad ir lenkiskos prekes daug brangesnes 🙂